Kategoriler: Yeni Model

Rolls Royce Klasiği Artık Elektrikli

Rolls-Royce klasiği artık elektrikli olarak kullanılabilecek. Elektrikli araç üretiminin artmasıyla birlikte var olan modellerin elektrikliye çevrilmesi yönünde girişimlerde yaşanmaya başladı. Normal araçların elektrikli araca çevrilmesi yönünde yaptığı çalışmalarla öne çıkan Lunaz firması İngiliz markası klasik Rolls Royce araçlarının elektrikli hale getirilmesi üzerine çalışmalar yapmaya başladı. Firmanın daha önce elektrikli olmasını sağladığı markalar ise Jaguar ve Bentley olmuştu.

Phantom V Elektriklendi Sıra Silver Cloud’da

Klasik araçların elektriklenmesi üzerine çalışmalar yapan Lunaz ilk olarak Rolls-Royce klasik araçlarını Phantom V modelini elektrikli hale getirdi. Bu hamlesinin ilgi görmesi ve olumlu geri dönüşler almasının üzerine ise Rolls araçların Silver Cloud modeli üzerinde çalışmalara başladı. Silver Cloud modelinin elektrikli hale gelmesinin de ilgi görmesi bekleniyor.

Rolls-Royce Klasiği Artık Elektrikli

Şirketin Kurucusundan Açıklama

Phantom V model klasik aracın elektrikli hale getirilmesinin ardından Lunaz şirketinin kurucusu olan David Lorenz bir açıklamada bulundu. Lorenz açıklamasında hiçbir aracın özelliklerinin Phantom V ile karşılaştırılamayacağını belirtti. Ayrıca aracın elektrikli hale getirilmesiyle de dünyadaki en iyi araç mirasını ileriye taşıdıklarını vurguladı. Lorenz ayrıca araçların elektriklendirilmesinin araçların kullanılabilirliğini artırdığını da belirtti.

Sipariş Alınmaya Başlandı

Lunaz şirketinin Rolls-Royce klasik araçlarının Phantom V ve Silver Cloud modellerinin elektrikli olanlarını satışlar adına da olumlu bir durum oldu. Buna göre şirket elektriklendirdiği araçları için sipariş almaya bile başladı. Bu araçları satın almak için talep iletenler arasında ise dünyaca ünlü kurumlar yer aldı.

Rolls-Royce Klasiği

Orjinalliği Bozulmayan Araçlar

Lunaz şirketinin elektriklendirdiği araçların ilgi görmesinin birtakım sebepleri bulunuyor. Öncelikle firmanın Rolls araçlar gibi araçların elektrikli hale gelmesini sağlarken orijinal özelliklerini bozmamasının etkisi bulunuyor.

Ayrıca firmanın yaptığı yeniliklerin kaliteli olması da ilginin diğer sebebi oluyor. Lunaz’ın araçların elektrikli hale getirilmesi için çalışan elemanları klasik özellere ek olarak araçlara wifi, uydu iletişimi ve konum özelliklerini ekliyor.

Orjinalliği bozulmadan araçların elektrikli araba olmasını sağlayan Lunaz’ın araçlar için talep ettiği ücretler de merak ediliyor. Silver Cloud ve Phantom V elektrikli araçlarını satın almak isteyenlerin firmaya 350 bin sterlin ve üzeri bir ödeme yapması gerekiyor.

editor

Son Gönderiler

Haftanın En Çok Görüntülenen 10 Arabası

Yapılan yeni uygulamalar ile özellikle ÖTV teşviğinin sona erdirilmesiyle ikinci el araba satış piyasası canlanmaya… Daha Fazla Oku

2 gün önce

Oto Servisleri İkinci El Yetki Belgesinden Muaf Mı Olacak?

Oto Servisleri İkinci El Yetki Belgesinden Muaf Mı Olacak? İkinci el araç alım ve satımında… Daha Fazla Oku

4 hafta önce

Otomobil Fiyatları Neden Yükseliyor?

Otomobil Fiyatları Neden Yükseliyor? Dünyada ilan edilen pandemi insanların yaşamlarını birçok noktada etkilediği gibi araç… Daha Fazla Oku

4 hafta önce

Yeni Nesil Nissan Z: Proton

Nissan tarafından çıkarılan ve oldukça uzun bir zaman geçiren Z için ortalama 10 yıldır herhangi… Daha Fazla Oku

1 ay önce

ÖTV Zammı İle Birlikte Her Gece Yükselen Araç Fiyatları

Pandemi döneminin yaşanmaya başlaması sonrasında bazı olağanüstü haller araçların ve fiyatlarının oldukça farklı seyretmesine neden… Daha Fazla Oku

1 ay önce

Suzuki Swace İle İki Devin Ortaklaşması

Japon üretici firmaları arasında bahsedilen ortaklık yeni bir model ile iyice arttı. Suzuki diğer bir… Daha Fazla Oku

1 ay önce