Kategoriler: Tavsiye

Arabanızın saati kaç? Araba saati ayarlamanın 4 yolu

Saatler geri alındı mı, saat kaç? Dün sabahtan beri herkesin birbirine sorduğu soru bu. Yine ülkece farkımızı ortaya koyduk ve dünyanın geri kalanından tamamen farklı olarak, saatleri 8 Kasım ’da geri almaya karar verdik.

Fakat bu uygulama kafaların daha da karışmasına neden olmuşa benziyor.  Özellikle akıllı telefonların ve arabalar da dahil olmak üzere dijital cihazların manuel olarak ayarlanması gerekiyor.

Akıllı telefon başka saat, bilgisayar başka saat, televizyon başka saati gösterirken arabanıza bindiğinizde arabanın saati de başka saati gösterince “Saat kaç?” diye düşünmemek imkansız.

Mercedes Maybach S600. Lüks otomobil markaları neden analog saat tercih ediyor en iyi şimdi anlaşıldı sanırız.

Analog saatli lüks otomobil modelleri tabii bu krizden etkilenmediler, fakat küçük bir azınlık sayılırlar. İşte arabanızın saatini, saatler geri alınırken düzeltmenin bazı yolları:

Arabanızın el kitabı, dijital kullanıcı el kitabı veya araç el kitabı

Arabanın el kitabı mı var? Diyenlerdenseniz, ikinci el bir arabaya bile biniyor olsanız her araç modelinin bir el kitabı var ve üstelik dijital olarak da internetten indirilebilir ve büyük bir kısmı da ücretsizdir. Tek yapmanız gereken markanın internet sitesinden araba el kitabını indirmek.

Favori arama motorunuza sorun

Bu sabah internette en çok aranan şey “Saat kaç?”.  Genelde kullandığınız arama motorunda “Araba markası/ modeli saat nasıl ayarlanır?” gibi hızlı bir arama size aradığınızı sunabilir. Eğer arabanızın saatini ayarlamakta sorun yaşadıysanız, muhtemelen sizden önce bir başka sürücü de aynı marka/model araçta aynı sıkıntıyı yaşamış ve paylaşmıştır.

Radyonun ses ve arama düğmeleri

Genelde bu düğmelerin birden çok fonksiyonu vardır ve çoğunlukla da saati ve dakikayı ayarlamak için de kullanılırlar. Düğmeye tekrar bastığınızda saatten dakika ayarına geçebilirsiniz.

Yine de olmadıysa bırakın dağınık kalsın

Önümüzdeki yıl aynı zamanda nasılsa tekrar düzeltmek zorunda kalacaksınız. Eğer neden düzeltmediğinizi soran olursa da nostaljiden hoşlanıyorum dersiniz.

Mert Ersöz

Paylaş
Tarafından Paylaşıldı
Mert Ersöz

Son Gönderiler

Haftanın En Çok Görüntülenen 10 Arabası

Yapılan yeni uygulamalar ile özellikle ÖTV teşviğinin sona erdirilmesiyle ikinci el araba satış piyasası canlanmaya… Daha Fazla Oku

2 gün önce

Oto Servisleri İkinci El Yetki Belgesinden Muaf Mı Olacak?

Oto Servisleri İkinci El Yetki Belgesinden Muaf Mı Olacak? İkinci el araç alım ve satımında… Daha Fazla Oku

4 hafta önce

Otomobil Fiyatları Neden Yükseliyor?

Otomobil Fiyatları Neden Yükseliyor? Dünyada ilan edilen pandemi insanların yaşamlarını birçok noktada etkilediği gibi araç… Daha Fazla Oku

4 hafta önce

Yeni Nesil Nissan Z: Proton

Nissan tarafından çıkarılan ve oldukça uzun bir zaman geçiren Z için ortalama 10 yıldır herhangi… Daha Fazla Oku

1 ay önce

ÖTV Zammı İle Birlikte Her Gece Yükselen Araç Fiyatları

Pandemi döneminin yaşanmaya başlaması sonrasında bazı olağanüstü haller araçların ve fiyatlarının oldukça farklı seyretmesine neden… Daha Fazla Oku

1 ay önce

Suzuki Swace İle İki Devin Ortaklaşması

Japon üretici firmaları arasında bahsedilen ortaklık yeni bir model ile iyice arttı. Suzuki diğer bir… Daha Fazla Oku

1 ay önce