Kategoriler: Araç Kiralama

Bayramda ulaşımın en hesaplı yolu araç kiralama

Bu bayram, son dakikada bile memleketinize stres yaşamadan yolculuk yapabilir veya Assos, Çeşme, Bodrum, Marmaris yollarına Tasit.com’dan bir iki tıkla kolayca kiraladığınız araçla bayram stresi yaşamadan yola çıkabilirsiniz.

Ramazan Bayramı’na 10 gün kala uçak bileti fiyatları yine tavan yaptı. Şu anda arefe günü olan 16 Temmuz’da çeşitli yönlere uçak bileti fiyatları 400 TL’yi geçmiş durumda. Her bayram önceden biletlerini almayanların karşılaştığı bu tabloda uçak bileti fiyatları normalin 4 katına kadar çıkabiliyor. Dahası 4 kata kadar zamlı uçak biletlerini özellikle 19 Temmuz Pazar akşamı uçuşlarında biletlerin hepsi satıldığı için bulmak da mümkün olmayabiliyor.

Uçak bileti fiyatları 400TL’yi geçti

Bayramda en uygun fiyatla araç kiralayın

Diyelim ki İstanbul’dan Antalya’ya gideceksiniz. Uçak biletinizi bugün alırsanız arefe günü için bulabileceğiniz en ucuz biletin fiyatı 360 TL.  Ankara için 267 TL, İzmir için de 398 TL.  Bu fiyatlar tabii çoğunluğun gitmeyi tercih etmeyeceği saatlerde uçmayı kabul etmeniz halinde bu şekilde. Makul mantıklı zamanlarda olan bilet fiyatları bu rakamlardan çok daha yüksek. 4 kişilik henüz bayram biletini almamış bir ailenin şu anda ortalama uçak bileti masrafı en az 1.068 TL.

Bu arada bu fiyatlar kişi başı fiyatları ve en ucuz uçak bileti fiyatları oldukları için de saatleri herkesin tercih etmeyeceği şekilde. Örneğin bayram dönüşünde Pazar kahvaltısını bırakın geceyarısı uyanarak sabah 5 teki uçuşunuzu yakalamanız gerekiyor. Ya da benzer şekilde arefe günü daha başlamadan geceyarısı havaalanı yollarında olmak durumundasınız.

Ailecek bayram yolculuğu Türkiye’nin heryerine 31 TL*

Ramazan Bayramı’nda Tasit.com’da bayram boyunca 3 günlük araç kiralamaya en az 249 TL öder ve klimalı konforlu ekonomik araçlarla ister tek başınıza ister 4 kişi ailecek yolculuk yapabilirsiniz. Yani 4 kişilik bir ailenin bayram yolculuğu maliyeti kişi başı gidiş dönüş 62 TL’ye, tek yöne 31 TL’ye gelmiş olur.

Oto Kiralama, son dakika yolculukları için hem hesaplı hem konforlu

Benzin parası ne olacak diyorsanız bir veya bir buçuk depo yakıtla gidiş dönüş yapabileceğiniz 800-1500 km’lik bu uzun yolculuklarda – benzin fiyatını ortalama 4.77 aldığınızda- 238 TL ila 357 TL aralığında yakıt masrafınız olacaktır. Bu da kişi başı 59 TL ile 89 TL arası bir fark yapar. Yani her türlü uçak biletinin dörtte biri fiyatına, klimalı ve konforlu araçlarla, istediğiniz saatte yola çıkıp, dilediğiniz yol üstü tesisinde konaklayarak, havaalanlarında bagaj sırası beklemeden keyifli bir yolculuk yaparsınız.

Tatilde araç kiralamak, aracınızın ikinci elde değerini artırır

Şu an kullandığınız aracı bir gün satmaya karar verdiğinizde, aracınızı en iyi fiyattan satmanızı kolaylaştıran önerilerimizden biri de uzun yola çıkarken araç kiralamanız. Evet arabanızı elbette kullanmak için aldınız fakat kiralamaya ayıracağınız birkaç yüz TL, aracınızı satarken size kat kat fazla kazandıracaktır.  Neden derseniz, hem aracı kullandıkça artan kilometre araç fiyatını doğrudan etkileyen faktörlerden biridir hem de kullanım arttıkça, otomobilinizdeki eskime ve yıpranma ile orantılı olarak bakım masrafları da artacaktır.

Tren ve otobüs daha pahalı

Yüksek hızlı tren İstanbul-Ankara arası kişi başı gidiş dönüş 140 TL, İstanbul-Konya arası ise 170 TL. Otobüslerde ise turistik yerler daha pahalı ve 100 TL civarını buluyor. Bu bayram İstanbul-Ankara arası 60 TL iken İstanbul-Bodrum 100 TL’yi buluyor. Ailece yapacağınız Razaman Bayramı yolculuğunda Tasit.com’dan araç kiralamak bu senaryoda bile size daha hesaplıya gelmiş oluyor. Türkiye Otobüsçüler Federasyonu Başkanı Mehmet Erdoğan’ın ifadesine göre bayram seferleri 10 Temmuz’la birlikte başlayacak ve ek seferler için de yaklaşık 2 bin otobüs devreye girecek. Tüm Türkiye’de 349 otobüs firması 8 bin otobüsle 7 milyon yolcuyu taşıyacaklar.

Bayramda en uygun fiyatla araç kiralayın

*Fiyat 4 kişilik bir seyahat için olan tek yön kişi başı minimum rakamdır ve araç durumlarıyla sınırlıdır.

Mert Ersöz

Paylaş
Tarafından Paylaşıldı
Mert Ersöz

Son Gönderiler

Haftanın En Çok Görüntülenen 10 Arabası

Yapılan yeni uygulamalar ile özellikle ÖTV teşviğinin sona erdirilmesiyle ikinci el araba satış piyasası canlanmaya… Daha Fazla Oku

1 hafta önce

Türkiye’den Sonra Volkswagen’in Yeni Adresi Slovenya Oldu

Volkswagen CEO'su Hervert Diess tarafından Automobilwoche'ye yapılan açıklamaya göre Türkiye yatırımlarını yapmayacağını duyurdu. Türkiye'ye fabrika… Daha Fazla Oku

2 hafta önce

Hyundai’nin Yeni Makyajlısı Gün Yüzüne Çıktı

Hyundai Kona Elektric, şimdi yenilenen makyajlı yüzü ile karşınızda olacak. Standart Kona Elektric'den farklı olarak… Daha Fazla Oku

2 hafta önce

Her Şeye Rağmen Otomobil Satışlarındaki Artış Sürüyor

Pandemi süreciyle birlikte tüm markalarda sıfır araç üretiminin durma noktasına gelmesi fiyatlarda yukarı yönlü bir… Daha Fazla Oku

4 hafta önce

Makyajlı Megane Sedan İle Tanışın

Fransız markası olan Renault, 2020 yılının başlarında, hatcback ve station wagon sınıfı araçları ile çeşitli… Daha Fazla Oku

4 hafta önce

Oto Servisleri İkinci El Yetki Belgesinden Muaf Mı Olacak?

Oto Servisleri İkinci El Yetki Belgesinden Muaf Mı Olacak? İkinci el araç alım ve satımında… Daha Fazla Oku

2 ay önce