Kategoriler: Analiz

Ekim 2016 tReport: İkinci elde en çok satan arabalar

İkinci el araç piyasası Ekim ayında oldukça hareketli geçti. Sıfır satışlarındaki artış, yeni çıkan modeller 2.el araba piyasasına da olumlu yansıdı.

Yıl sonu yaklaşırken ikinci elde en çok aranan markalar arasında geçen ay aramalarda ilk 10’da bulunmayan Renault‘nun ilk sırada olduğunu ve Volkswagen‘in listenin sonlarına doğru gerilediğini görüyoruz.

İkinci elde en çok aranan otomobil modellerinde Honda Civic yeniden zirveyi yakaladı. Yeni Honda Civic‘in satışa sunulduğu bu ay modelin ikinci eline de büyük ilgi vardı. BMW 3 Serisi Ekim ayında da en çok aranan ikinci el modellerinden biri olmaya devam etti.

İkinci el ticari araçlarda en çok aranan model “Berlingo”

Citroen Berlingo, bir süredir ikinci el ticari araçlarda en çok aranan modeller listesinde yükselişte. Citroen berlingo aramalarda Volkswagen Transporter ve Caddy aramalarının önüne geçmiş durumda.

İkinci el ticari araçlarda hem en çok aranan hem de en çok satılan marka ise Ekim ayında Fiat ticari araçlar oldu.

2.el ticari araç fiyatları düştü

Ekim ayında ikinci el otomobil fiyatları ortalamada yükselirken, hafif ticari araç fiyatlarında hafif bir düşüş oldu. Sıfır ticari araçlara ÖTV muafiyeti 2.elde de fiyatlara yansımış olarak görünüyor. Ortalama ikinci el araba fiyatları 54.589 TL olurken, ortalama  2.el ticari araç fiyatları 52.775 TL olarak gerçekleşti.

Ekim ayına özel hazırlanmış olan tReport otomobil ve hafif ticari araç değerlendirmesi raporunun tamamını buradan inceleyebilirsiniz. Sıfır raporu için tıklayın.

Mert Ersöz

Paylaş
Tarafından Paylaşıldı
Mert Ersöz

Son Gönderiler

Oto Servisleri İkinci El Yetki Belgesinden Muaf Mı Olacak?

Oto Servisleri İkinci El Yetki Belgesinden Muaf Mı Olacak? İkinci el araç alım ve satımında… Daha Fazla Oku

3 gün önce

Otomobil Fiyatları Neden Yükseliyor?

Otomobil Fiyatları Neden Yükseliyor? Dünyada ilan edilen pandemi insanların yaşamlarını birçok noktada etkilediği gibi araç… Daha Fazla Oku

3 gün önce

Yeni Nesil Nissan Z: Proton

Nissan tarafından çıkarılan ve oldukça uzun bir zaman geçiren Z için ortalama 10 yıldır herhangi… Daha Fazla Oku

2 hafta önce

ÖTV Zammı İle Birlikte Her Gece Yükselen Araç Fiyatları

Pandemi döneminin yaşanmaya başlaması sonrasında bazı olağanüstü haller araçların ve fiyatlarının oldukça farklı seyretmesine neden… Daha Fazla Oku

2 hafta önce

Suzuki Swace İle İki Devin Ortaklaşması

Japon üretici firmaları arasında bahsedilen ortaklık yeni bir model ile iyice arttı. Suzuki diğer bir… Daha Fazla Oku

2 hafta önce

Haftanın En Çok Görüntülenen 10 Arabası

Yapılan yeni uygulamalar ile özellikle ÖTV teşviğinin sona erdirilmesiyle ikinci el araba satış piyasası canlanmaya… Daha Fazla Oku

2 hafta önce