Kategoriler: Analiz

Araçlarda cam filmi kullanmanın 6 önemli nedeni

Araçlarda cam filmi kullanımının 1 yıl aradan sonra yeniden yasaklanması hem sürücülere yeni masraflar getirdi hem de bir sektöre bir darbe indirdi.  Peki çok konuşulan cam filmi neden tercih ediliyor ve ne yararı var ?

Cam filmi güneş yıpranmalarını önler

Cam filmi, arabanızın iç alanının güneş korumasıdır, özellikle de deri döşemenin. Koltukların ve döşemenin güneşten solması, eskimesi, kısmen şeklinin bozulması ve yırtılmasına karşı koruma sağlar.  Böylece hem aracın değeri korunur hem de daha az parça değişimi olmuş olur.

Cam filmi zararlı UV ışınlarını filtreler

Arabaya bunu yapabilen güneşin cildinize hasarı malesef daha çok. Amerika’da cilt kanserlerinin yüzde 53’ü bedenin sol tarafında olduğunu gösteren araştırmalar var, yani sürücü koltuğunda. Cam filmi zararlı UV ışınlarını %99 oranında engeller.

Kazada cam kırıkları korumasıdır

Cam filmi, özellikle ön cama gelen darbelerde camın tuzla buz olmadan tek parça kalmasını sağlar.  Kırık parçaları büyük ölçüde birarada tutarak aracın içindeki kişilerin bir kaza anında camdan fırlamalarını ve uçan kırık cam parçalarından korunmalarını sağlar. Ayrıca camın kırılmasını zorlaştırdığından da hırsızlar için caydırıcıdır.

Klimayı destekler ve arabanın aşırı ısınmasını önler

Cam filmi, derecesine göre güneş ışığının neden olduğu aşırı ısınmayı  %35 ila 65 arasında engelleyebiliyor.  Bu da klimanın daha az çalışması, yakıt tasarrufu  ve havanın daha az kirlenmesi anlamına geliyor.

Sürüş güvenliği sağlar

Aşırı ısınan direksiyon ve vites bir yana, sürüş sırasında torpidodan ve metal eşyalardan yansıyan ışık da sürücünün gözlerini kamaştırması da bir sıkıntı. Cam filmlerinin çoğu yansıma önleyici özellikte olduğundan sürüş güvenliğine de katkıda bulunur.

Sürüş konforu sağlar

Yazın aşırı ısınmış koltuğa oturmanın, sıcak vites kolu ve aşırı ısınmış direksiyon can sıkar. Çocuklar ve bebekler yoğun güneş ışığından özellikle uzun yolculuklarda çok daha fazla etkilenmektedirler.  Cam filmi, dünyanın arabaya en çok vergiyi ödeyen ülkesinde büyük paralar vererek aldığınız arabada rahat bir yolculuk yapmanıza katkıda bulunur.

Cam filmi camları, Seramik Kaplama tüm aracı korur

Hem aracınızın renginin solmasını engelleyen, hem de çiziklerden koruyan mucize bakım araç seramik kaplama ile tüm aracınızı koruyabilirsiniz. Ücretsiz seramik kaplama hizmeti teklifi alarak servis servis gezmeden en iyi teklifi değerlendirebilir ve online olarak güvenle satın alabilirsiniz.

Mert Ersöz

Paylaş
Tarafından Paylaşıldı
Mert Ersöz

Son Gönderiler

Yeni Nesil Nissan Z: Proton

Nissan tarafından çıkarılan ve oldukça uzun bir zaman geçiren Z için ortalama 10 yıldır herhangi… Daha Fazla Oku

3 gün önce

ÖTV Zammı İle Birlikte Her Gece Yükselen Araç Fiyatları

Pandemi döneminin yaşanmaya başlaması sonrasında bazı olağanüstü haller araçların ve fiyatlarının oldukça farklı seyretmesine neden… Daha Fazla Oku

3 gün önce

Suzuki Swace İle İki Devin Ortaklaşması

Japon üretici firmaları arasında bahsedilen ortaklık yeni bir model ile iyice arttı. Suzuki diğer bir… Daha Fazla Oku

3 gün önce

Haftanın En Çok Görüntülenen 10 Arabası

Yapılan yeni uygulamalar ile özellikle ÖTV teşviğinin sona erdirilmesiyle ikinci el araba satış piyasası canlanmaya… Daha Fazla Oku

5 gün önce

Rolls Royce Klasiği Artık Elektrikli

Rolls-Royce klasiği artık elektrikli olarak kullanılabilecek. Elektrikli araç üretiminin artmasıyla birlikte var olan modellerin elektrikliye… Daha Fazla Oku

3 hafta önce

Ford Park Sorununu Çözmeye Çok Yakın

Otomotivin dev markası Ford çok büyük bir proje üzerinde çalışıyor. Çoğu sürücünün sıkıntıya düştüğü durumlardan… Daha Fazla Oku

3 hafta önce